- 3386Y-1-104
Description
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube
Search Keywords: 3386Y1104
Supplier:Bourns
Part No:3386Y-1-104
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8533400080
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:100 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 9.53 x 4.83 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C