3386U-1-104ALF
3386U-1-104ALF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3386U-1-104A
Bourns
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.15mm (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Ammo
RoHS Non-Compliant
AMMO Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3386U1104A
  • Part No:
    3386U-1-104A
    EAR99
    750
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 4.83 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C