3386P-1-473LF
3386P-1-473LF
Bourns
In Stock: 3,450
Minimum Order: 197
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3386P-1-473
Bourns
Res Cermet Trimmer 47K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3386P1473
  • Part No:
    3386P-1-473
  • COO:
    IE
  • Resistance Value:
    47 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 4.83 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C