3386F-1-504TLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 8.38mm (9.53 X 9.53 X 10.41mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3386F1504TLF
  • Part No:
    3386F-1-504TLF
  • RoHS:
    Yes
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 10.41 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C