3362W-1-502LF
3362W-1-502LF
Bourns
In Stock: 1,750
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3362W-1-502
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 4.7 X 6.99mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3362W1502
  • Part No:
    3362W-1-502
  • RoHS:
    No
    EAR99
    200
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 4.7 x 6.99 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C