3352T-1-102LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 9.53 X 3.81mm) Pin Thru-Hole Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3352T1102LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    3352T-1-102LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Dimension:
    8.89 x 9.53 x 3.81 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C