3352K-1-502LF
Bourns
The 3352K-1-502LF is a 5 kOhm, single-turn, cermet, open-frame trimming potentiometer with 100% tin-plated RoHS compliant term ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
The 3352K-1-502LF is a 5 kOhm, single-turn, cermet, open-frame trimming potentiometer with 100% tin-plated RoHS compliant terminations.
Search Keywords: 3352K1502LF
  • Part No:
    3352K-1-502LF
  • RoHS:
    Yes
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    8.89 x 7.62 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C