3352E-1-502LF
3352E-1-502LF
Bourns
In Stock: 310
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3352E-1-502
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 10.67 X 5.33mm) Pin Thru-Hole Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3352E1502
  • Part No:
    3352E-1-502
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    8.89 x 10.67 x 5.33 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C