3345P-1-201
Bourns
Res Wirewound Trimmer 200 Ohm 5% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 5.97mm (11.43 X 5.97mm) Pin Thru-Hole Bag
Description +
Search Keywords: 3345P1201
  • Part No:
    3345P-1-201
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    5.97 x 11.43 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C