3345P-1-102T
Bourns
Res Wirewound Trimmer 1K Ohm 5% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 5.97mm (12.57 X 8mm) Pin Thru-Hole Bag
Description +
Search Keywords: 3345P1102T
  • Part No:
    3345P-1-102T
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    8 x 12.57 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C