3339W-1-203LF
3339W-1-203LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3339W-1-203
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 4(Elec)Turn (8.13 X 8 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3339W1203
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    3339W-1-203
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    4(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    8.13 x 8 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C