3329S-1-202LF
Bourns
The 3329S-1-202LF is a 2 kΩ, single-turn, 1/4 inch round cermet trimming potentiometer with a ±10% resistance tolerance.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3329S1202LF
  • Part No:
    3329S-1-202LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 6.1 x 8.38 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C