3329P-1-472LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 4.7K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 5.82mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3329P1472LF
  • Part No:
    3329P-1-472LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    5.82 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C