3314Z-1-104E
Bourns
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.41mm (5.01 X 5.56 X 5.76mm) J-Hook SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3314Z1104E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    3314Z-1-104E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    J-Hook
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    5.01 x 5.56 x 5.76 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C