3306K-1-502
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 25% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.4mm) Pin Thru-Hole Bag
Description +
Search Keywords: 3306K1502
  • Part No:
    3306K-1-502
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    25 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    6.81 x 8.4 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 100 °C