3296Y-1-202LF
3296Y-1-202LF
Bourns
In Stock: 1,000
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3296Y-1-202
Bourns
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3296Y1202
  • Part No:
    3296Y-1-202
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 11.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C