3296P-1-470LF
3296P-1-470LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3296P-1-470
Bourns
Res Cermet Trimmer 47 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 11.55 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3296P1470
  • Part No:
    3296P-1-470
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    47 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 11.55 x 4.83 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C