- 3292L-1-202
Description
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 1.52mm (9.53 X 3.81 X 10.55mm) Lead Wire Bag
Search Keywords: 3292L1202
Supplier:Bourns
Part No:3292L-1-202
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8533400080
COO:MX
50 -
Mounting:N/A
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:2 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 3.81 x 10.55 mm
Operating Temperature:-65 to 150 °C