3269X-1-502LF
3269X-1-502LF
Bourns
In Stock: 835
3269X-1-502
Bourns
The 3269X-1-502 is a 5 kΩ, 1/4 inch square, surface-mount cermet trimming potentiometer.
Description +
Search Keywords: 3269X1502
  • Part No:
    3269X-1-502
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.37 x 6.36 x 7.44 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C