- 3266Y-1-102
Description
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (6.35 X 4.32 X 7.87mm) Pin Thru-Hole Tube
Search Keywords: 3266Y1102
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:3266Y-1-102
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8533400080
COO:CR
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:12(Elec) Turns
Termination Style:Pin
Power Rating:0.25 (1/4) W
Resistance Value:1 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:6.35 x 4.32 x 7.87 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C