3262W-1-101LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 4.32 X 7.37mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3262W1101LF
  • Part No:
    3262W-1-101LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    100 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 4.32 x 7.37 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C