3252W-1-205LF
3252W-1-205LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3252W-1-205
Bourns
Res Cermet Trimmer 2M Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turn 2.03mm (12.7 X 5.59 X 13.59mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3252W1205
  • Part No:
    3252W-1-205
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 5.59 x 13.59 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C