3252L-1-102LF
3252L-1-102LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3252L-1-102
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turns 2.03mm (13.59 X 4.75 X 12.7mm) Lead Wire Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3252L1102
  • Part No:
    3252L-1-102
  • RoHS:
    No
  • COO:
    MX
    100
  • Mounting:
    N/A
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    13.59 x 4.75 x 12.7 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C