3224X-1-504E
Bourns
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5.7 X 5.3mm) Gull Wing SMD T/R
Description +
Search Keywords: 3224X1504E
  • Part No:
    3224X-1-504E
  • COO:
    MX
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    4.8 x 5.7 x 5.3 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C