3214W-1-502E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.25W(1/4W) - 5(Elec)Turns - 4.8 X 3.9 X 5.3mm - J-Hook - Surface Mount.
Description +
Search Keywords: 3214W1502E
  • Part No:
    3214W-1-502E
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    4.8 x 3.9 x 5.3 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C