2200HT-331-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 330uH/220.7uH 15% 1KHz 3.1A 180mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2200HT331VRC
  • Part No:
    2200HT-331-V-RC
    EAR99
    77
  • Inductance:
    330(OCL)/220.7 uH
  • Lead Pitch:
    11.68 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    180 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3.1 A