2100HT-820-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 82uH/54uH 15% 1KHz 4.8A 0.049Ohm DCR RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 2100HT820VRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    2100HT-820-V-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    HN
  • ECCN:
    EAR99
    154
  • Inductance:
    82(OCL)/54 uH
  • Type:
    High current
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    8.89 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Technology:
    Toroid
  • Maximum DC Resistance:
    49 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4.8 A