2100HT-271-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 270uH/172.6uH 15% 1KHz 2.8A 0.14Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2100HT271HRC
  • Part No:
    2100HT-271-H-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Inductance:
    270(OCL)/172.6 uH
  • Lead Pitch:
    20.07 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    140 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.8 A