1130-272K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 2.7mH 10% 1KHz Ferrite 1.3A 1.14Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1130272KRC
  • Part No:
    1130-272K-RC
  • Inductance:
    2.7 mH
  • Lead Pitch:
    19.05 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.14 Ohm
  • Maximum DC Current:
    1.3 A