- P170S-FC20BR10K
P170S-FC20BR10K
BI Technologies/TT Electronics
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (31 X 23.3 X 21.75mm) Solder Lug Panel Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: P170SFC20BR10K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:P170S-FC20BR10K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
630 -
Mounting:Panel Mount
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Solder
Power Rating:0.1 (1/10) W
Resistance Value:10 KOhm
Tolerance:20 %
Temperature Coefficient:N/A
Dimension:31 x 23.3 x 21.75 mm
Operating Temperature:-20 to 70 °C