82PR100KLF
82PR100KLF
BI Technologies/TT Electronics
In Stock: 162
Minimum Order: 105
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 3.56mm) Pin Thru-Hole Box
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 82PR100K
  • Part No:
    82PR100K
  • RoHS:
    No
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    3.56 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C