78PR200KLF
78PR200KLF
BI Technologies/TT Electronics
In Stock: 0
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.79mm (33.53 X 4.95 X 8.13mm) Pin Thru-Hole Box
Description +
Search Keywords: 78PR200K
  • Part No:
    78PR200K
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    200 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    33.53 x 4.95 x 8.13 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C