Search Keywords: 67YR500KLF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    BI Technologies/TT Electronics
  • Part No:
    67YR500KLF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    20(Elec) Tur ns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.95 x 11.98 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C