- 67PR20KLF
67PR20KLF
BI Technologies/TT Electronics
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 11.11 X 5.16mm) Pin Thru-Hole Box
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 67PR20KLF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:67PR20KLF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:20(Elec) Tur ns
Termination Style:Pin
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:20 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 11.11 x 5.16 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C