- P232-SEC20BR10K
P232-SEC20BR10K
BI Technologies/TT Electronics
Res POT 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31.5 X 23 X 24mm) Solder Lug Panel Mount Box/Tray
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: P232SEC20BR10K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:P232-SEC20BR10K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
400 -
Mounting:Panel Mount
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Solder
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:10 KOhm
Tolerance:20 %
Temperature Coefficient:N/A
Dimension:31.5 x 23 x 24 mm
Operating Temperature:-10 to 85 °C