- L103C512LF
L103C512LF
BI Technologies/TT Electronics
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: L103C512LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:L103C512LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210050
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Case Size:N/R
Circuit Designator:ISOL
Number of Resistors:5
Number of Terminals:10
Power Rating:1 W
Power Rating per Resistor:0.2 (1/5) W
Resistance Value:5.1 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C