- L101S104
L101S104
BI Technologies/TT Electronics
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: L101S104
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:L101S104
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8533210050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1000 -
Case Size:N/R
Circuit Designator:BUS
Number of Resistors:9
Number of Terminals:10
Power Rating:1 W
Power Rating per Resistor:0.125 (1/8) W
Resistance Value:100 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C