- L083S101LF
L083S101LF
BI Technologies/TT Electronics
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: L083S101LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:L083S101LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
Supplier Standard Pack:
1000 -
Case Size:N/R
Circuit Designator:ISOL
Number of Resistors:4
Number of Terminals:8
Power Rating:0.8 W
Power Rating per Resistor:0.2 (1/5) W
Resistance Value:100 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C