Search Keywords: L081C181LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    BI Technologies/TT Electronics
  • Part No:
    L081C181LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    0.8 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    180 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C