- 91AR100LF
91AR100LF
BI Technologies/TT Electronics
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 9.78 X 5.08mm) Pin Thru-Hole Box
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 91AR100LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:91AR100LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Pin
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:100 Ohm
Tolerance:20 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 9.78 x 5.08 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C