89PR500KLF
89PR500KLF
BI Technologies/TT Electronics
In Stock: 1,389
Minimum Order: 90
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 20(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 89PR500K
  • Part No:
    89PR500K
  • RoHS:
    No
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.57 x 4.83 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C