Search Keywords: 82PR500KLF
  • Part No:
    82PR500KLF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    3.56 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C