82PAR200LF
82PAR200LF
BI Technologies/TT Electronics
In Stock: 550
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (7.11 X 4.67 X 9.14mm) Pin Thru-Hole Box
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 82PAR200
  • Part No:
    82PAR200
  • RoHS:
    No
    EAR99
    50
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.11 x 4.67 x 9.14 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C