72XWR10KLF
72XWR10KLF
BI Technologies/TT Electronics
In Stock: 0
Minimum Order: 225
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 4.75 X 9.8mm) Pin Thru-Hole Box
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 72XWR10K
  • Part No:
    72XWR10K
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.75 x 9.8 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C