Search Keywords: 67WR10KLFTB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    BI Technologies/TT Electronics
  • Part No:
    67WR10KLFTB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole11434
  • Number of Turns:
    20(Elec) Tur ns
  • Termination Style:
    Pin11449
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    1011450%
  • Temperature Coefficient:
    ±100ppm/ °C
  • Dimension:
    9.53 x 4.95 x 11.9811440mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C