Search Keywords: 64PR50KLF
  • Part No:
    64PR50KLF
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 7.37 x 4.45 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C