- 44JR100KLFTB
44JR100KLFTB
BI Technologies/TT Electronics
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 9(Elec)Turns 1.42mm (4.83 X 5.03 X 3.73mm) J-Hook SMD Tube
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Description
Search Keywords: 44JR100KLFTB
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:44JR100KLFTB
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Surface Mount
Number of Turns:9(Elec) Tur ns
Termination Style:J-Hook
Power Rating:0.25 (1/4) W
Resistance Value:100 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:4.83 x 5.03 x 3.73 mm
Operating Temperature:-65 to 150 °C