Search Keywords: 25PR50KLF
  • Supplier:
    BI Technologies/TT Electronics
  • Part No:
    25PR50KLF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.86 x 6.86 x 4.83 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C