- 22AR10LFTR
22AR10LFTR
BI Technologies/TT Electronics
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 20% 0.125W(1/8W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 1.93mm (3.2 X 3.51 X 2.21mm) J-Hook SMD T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 22AR10LFTR
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:22AR10LFTR
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1000 -
Mounting:Surface Mount
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:J-Hook
Power Rating:0.125 (1/8) W
Resistance Value:10 Ohm
Tolerance:20 %
Temperature Coefficient:±150 ppm/°C
Dimension:3.2 x 3.51 x 2.21 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C