3091A-BLK-10000
Belden
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
UL Instrumentation, 1 Triad 16AWG (7x24) Bare Copper, PVC-NYL Insulation E1 Color Code, Overall Beldfoil® Shield, Black PVC Outer Jacket, 600V TC-ER 150V NPLF 90C Dry 75 Wet SUN RES DIR BUR - 10000 ft
Search Keywords: 3091ABLK10000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Belden
  • Part No:
    3091A-BLK-10000
  • Alias/AKA:
    3091A-01010000